OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION E2E-C04S12-WC-B1 2M OMS Inductive Proximity Sensor, Cylindrical, E2E Series, M4, 1.2 mm, PNP-NO, 10 V to 30 V, Pre-wired
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 1.2mm |
| Supply Voltage DC Max | 30V |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | E2E Series |
| Supply Voltage DC Min | 10V |
Other details
| Brand | OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION |
| Part Number | E2E-C04S12-WC-B1 2M OMS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Sensor Output | PNP |
| Sensing Range Max | 1.2mm |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | E2E Series |
Other details
| Quantity | Each |
Description
| Sensing Range Max | 1.2mm |