Omron H5CX-L8-N AC100-240 Panel Mount Timer Digital Multifunction 100 VAC 240 0.001 s 9999 h 45 mm
HomeStore
  • Front panel can be changed to white or light grey
  • Instantaneous contact output added to the series
  • -10 to 55°C Temperature range
Applications
Industrial, Automation & Process Control
Product details
Supply Voltage Min 100VAC
Supply Voltage Max 240VAC
Time Min 0.001s
Time Max 9999h
Panel Cutout Height 45mm
Panel Cutout Width 45mm
Product Range -
Other details
Brand OMRON
Part Number H5CX-L8-N AC100-240
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Applications
Product details
Supply Voltage Min 100VAC
Supply Voltage Max 240VAC
Time Min 0.001s
Time Max 9999h
Panel Cutout Height 45mm
Panel Cutout Width 45mm
Product Range -
Other details
Brand OMRON
Description
Supply Voltage Min 100VAC
Supply Voltage Max 240VAC
Panel Cutout Height 45mm
Panel Cutout Width 45mm
Omron H5CX-L8-N AC100-240 Panel Mount Timer Digital Multifunction 100 VAC 240 0.001 s 9999 h 45 mm | Tanotis