
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS D2FLA Microswitch, SPDT, Solder, 3 A, 125 VAC, 30 VDC
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Current Max | 3A |
| Contact Voltage AC Nom | 125VAC |
| Contact Voltage DC Nom | 30VDC |
| Microswitch Actuator | Lever |
| Microswitch Type | Miniature |
| Operating Force Max | 1.47N |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | D2FLA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS D2FLA Microswitch, SPDT, Solder, 3 A, 125 VAC, 30 VDC
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Current Max | 3A |
| Contact Voltage AC Nom | 125VAC |
| Contact Voltage DC Nom | 30VDC |
| Microswitch Actuator | Lever |
| Microswitch Type | Miniature |
| Operating Force Max | 1.47N |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | D2FLA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | - |
| Contact Configuration | SPDT |
| Switch Terminals | Solder |
| Contact Current Max | 3A |
| Contact Voltage AC Nom | 125VAC |
| Contact Voltage DC Nom | 30VDC |
| Microswitch Actuator | Lever |
| Microswitch Type | Miniature |
| Operating Force Max | 1.47N |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | D2FLA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









