
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS A6S2101H DIP / SIP Switch, 2 Circuits, SPST, SMD, DIP Unsealed, 24 VDC
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS A6S2101H DIP / SIP Switch, 2 Circuits, SPST, SMD, DIP Unsealed, 24 VDC
Product details
| No. of Circuits | 2Circuits |
| Contact Configuration | SPST |
| Switch Mounting | SMD |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP Unsealed |
| Contact Voltage DC Max | 24VDC |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Switch Actuator Style | Slide |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | A6S2101H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.33
-70%$3.33
$1.00OMRON ELECTRONIC COMPONENTS A6S2101H DIP / SIP Switch, 2 Circuits, SPST, SMD, DIP Unsealed, 24 VDC
Product details
| No. of Circuits | 2Circuits |
| Contact Configuration | SPST |
| Switch Mounting | SMD |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP Unsealed |
| Contact Voltage DC Max | 24VDC |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Switch Actuator Style | Slide |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | A6S2101H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Circuits | 2Circuits |
| Contact Configuration | SPST |
| Switch Mounting | SMD |
| Product Range | - |
| Switch Type | DIP Unsealed |
| Contact Voltage DC Max | 24VDC |
| Contact Current DC Max | 25mA |
| Switch Actuator Style | Slide |
Other details
| Brand | OMRON ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | A6S2101H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.




