
Omega EXPP-K-20-25 EXPP-K-20-25 Thermocouple Wire Type KX 20 AWG 7.62 m Solid
Product details
| Thermocouple Wire Type | KX |
| Length - Imperial | 25ft |
| Length - Metric | 7.62m |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | EXPP-K-20-25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $99.09
-70%$99.09
$29.73Omega EXPP-K-20-25 EXPP-K-20-25 Thermocouple Wire Type KX 20 AWG 7.62 m Solid
Product details
| Thermocouple Wire Type | KX |
| Length - Imperial | 25ft |
| Length - Metric | 7.62m |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | EXPP-K-20-25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thermocouple Wire Type | KX |
| Length - Imperial | 25ft |
| Length - Metric | 7.62m |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | EXPP-K-20-25 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











