
Omega DP25B-E-R Panel Meter Process Dual 5A Relay
Product details
| No. of Digits / Alpha | 4 |
| Meter Function | Process |
| Meter Range | 0mV to 100mV / ± 50mV / 0V to 10V / ± 5V / 0mA to 20mA / 4mA to 20mA |
| Digit Height | 21mm |
| Panel Cutout Height | 45mm |
| Panel Cutout Width | 92mm |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 115VAC |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| Product Range | DP25B Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | DP25B-E-R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $862.92
-70%$862.92
$258.88Omega DP25B-E-R Panel Meter Process Dual 5A Relay
Product details
| No. of Digits / Alpha | 4 |
| Meter Function | Process |
| Meter Range | 0mV to 100mV / ± 50mV / 0V to 10V / ± 5V / 0mA to 20mA / 4mA to 20mA |
| Digit Height | 21mm |
| Panel Cutout Height | 45mm |
| Panel Cutout Width | 92mm |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 115VAC |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| Product Range | DP25B Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | DP25B-E-R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Digits / Alpha | 4 |
| Meter Function | Process |
| Meter Range | 0mV to 100mV / ± 50mV / 0V to 10V / ± 5V / 0mA to 20mA / 4mA to 20mA |
| Digit Height | 21mm |
| Panel Cutout Height | 45mm |
| Panel Cutout Width | 92mm |
| Supply Voltage Min | - |
| Supply Voltage Max | 115VAC |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 50°C |
| Product Range | DP25B Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | DP25B-E-R |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











