
Omega 5TC-TT-T-30-36 Thermocouple Wire Type T 30AWG 1M
Product details
| Thermocouple Wire Type | T |
| Length - Imperial | 3.3ft |
| Length - Metric | 1m |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | 5TC Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | 5TC-TT-T-30-36 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Omega 5TC-TT-T-30-36 Thermocouple Wire Type T 30AWG 1M
Product details
| Thermocouple Wire Type | T |
| Length - Imperial | 3.3ft |
| Length - Metric | 1m |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | 5TC Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | 5TC-TT-T-30-36 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thermocouple Wire Type | T |
| Length - Imperial | 3.3ft |
| Length - Metric | 1m |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Product Range | 5TC Series |
Other details
| Brand | OMEGA |
| Part Number | 5TC-TT-T-30-36 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











