
NXP PTN36241BBS115 USB Interface SuperSpeed Superspeed Re-driver 3.0 3 V 3.6 Hvqfn 24 Pins
NXP PTN36241BBS115 USB Interface SuperSpeed Superspeed Re-driver 3.0 3 V 3.6 Hvqfn 24 Pins
Product details
| USB IC Type | SuperSpeed USB Re-driver |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Interface Case Style | HVQFN |
| No. of Pins | 24Pins |
| Data Rate | 5Gbps |
| No. of Ports | 2 Port |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | NXP |
| Part Number | PTN36241BBS,115 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
NXP PTN36241BBS115 USB Interface SuperSpeed Superspeed Re-driver 3.0 3 V 3.6 Hvqfn 24 Pins
Product details
| USB IC Type | SuperSpeed USB Re-driver |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Interface Case Style | HVQFN |
| No. of Pins | 24Pins |
| Data Rate | 5Gbps |
| No. of Ports | 2 Port |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | NXP |
| Part Number | PTN36241BBS,115 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| USB IC Type | SuperSpeed USB Re-driver |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Interface Case Style | HVQFN |
| No. of Pins | 24Pins |
| Data Rate | 5Gbps |
| No. of Ports | 2 Port |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Product Range | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | NXP |
| Part Number | PTN36241BBS,115 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












