MURATA POWER SOLUTIONS 50225C Choke, Surface Mount, 2.2 mH, 5000 Series, 500 mA, 7mm x 5.9mm x 3.6mm
MURATA POWER SOLUTIONS 50225C Choke, Surface Mount, 2.2 mH, 5000 Series, 500 mA, 7mm x 5.9mm x 3.6mm
- Compact size
- J-STD-020C Reflow
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management, Communications & Networking
Product details
| Common Mode Filter Case | 7mm x 5.9mm x 3.6mm |
| Rated Current | 500mA |
| Inductance | 2.2mH |
| Impedance | - |
| Product Range | 5000 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 50225C |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.61
-70%$2.61
$0.78MURATA POWER SOLUTIONS 50225C Choke, Surface Mount, 2.2 mH, 5000 Series, 500 mA, 7mm x 5.9mm x 3.6mm
- Compact size
- J-STD-020C Reflow
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management, Communications & Networking
Product details
| Common Mode Filter Case | 7mm x 5.9mm x 3.6mm |
| Rated Current | 500mA |
| Inductance | 2.2mH |
| Impedance | - |
| Product Range | 5000 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 50225C |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Compact size
- J-STD-020C Reflow
- UL94V-0 Flammability rating
Applications
Power Management, Communications & Networking
Product details
| Common Mode Filter Case | 7mm x 5.9mm x 3.6mm |
| Rated Current | 500mA |
| Inductance | 2.2mH |
| Impedance | - |
| Product Range | 5000 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MURATA POWER SOLUTIONS |
| Part Number | 50225C |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








