
Murata DE2B3SA471KA3BT02F Ceramic Suppression Capacitor Disc 470 pF DE2 Series ± 10% X1 / Y2 300 V 250
Murata DE2B3SA471KA3BT02F Ceramic Suppression Capacitor Disc 470 pF DE2 Series ± 10% X1 / Y2 300 V 250
Product details
| Capacitance | 470pF |
| Product Range | DE2 Series |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Suppression Class | X1 / Y2 |
| Voltage Rating X | 300V |
| Voltage Rating Y | 250V |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | DE2B3SA471KA3BT02F |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Murata DE2B3SA471KA3BT02F Ceramic Suppression Capacitor Disc 470 pF DE2 Series ± 10% X1 / Y2 300 V 250
Product details
| Capacitance | 470pF |
| Product Range | DE2 Series |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Suppression Class | X1 / Y2 |
| Voltage Rating X | 300V |
| Voltage Rating Y | 250V |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | DE2B3SA471KA3BT02F |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Capacitance | 470pF |
| Product Range | DE2 Series |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Suppression Class | X1 / Y2 |
| Voltage Rating X | 300V |
| Voltage Rating Y | 250V |
| Operating Temperature Min | -25°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MURATA |
| Part Number | DE2B3SA471KA3BT02F |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











