Murata DE2B3SA471KA3BT02F Ceramic Suppression Capacitor Disc 470 pF DE2 Series ± 10% X1 / Y2 300 V 250
HomeStore
This is a Ceramic Suppression Capacitor, Disc, 470 pF, DE2 Series, ± 10%, X1 / Y2, 300 V, 250 V product from MURATA with the model number DE2B3SA471KA3BT02F
Product details
Capacitance 470pF
Product Range DE2 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Suppression Class X1 / Y2
Voltage Rating X 300V
Voltage Rating Y 250V
Operating Temperature Min -25°C
Operating Temperature Max 85°C
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MURATA
Part Number DE2B3SA471KA3BT02F
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance 470pF
Product Range DE2 Series
Capacitance Tolerance ± 10%
Suppression Class X1 / Y2
Voltage Rating X 300V
Voltage Rating Y 250V
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand MURATA
Part Number DE2B3SA471KA3BT02F
Description
Capacitance 470pF
Capacitance Tolerance ± 10%
Voltage Rating X 300V
Voltage Rating Y 250V
Operating Temperature Max 85°C
Part Number DE2B3SA471KA3BT02F
Murata DE2B3SA471KA3BT02F Ceramic Suppression Capacitor Disc 470 pF DE2 Series ± 10% X1 / Y2 300 V 250 | Tanotis