
Multicomp PRO MP006579 MP006579 Machine Screw M2.5 12 mm Carbon Steel Zinc Pan Head Pozidriv
Multicomp PRO MP006579 MP006579 Machine Screw M2.5 12 mm Carbon Steel Zinc Pan Head Pozidriv
Product details
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 12mm |
| Fastener Material | Carbon Steel |
| Fastener Plating | Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006579 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.31
-70%$3.31
$0.99Multicomp PRO MP006579 MP006579 Machine Screw M2.5 12 mm Carbon Steel Zinc Pan Head Pozidriv
Product details
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 12mm |
| Fastener Material | Carbon Steel |
| Fastener Plating | Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006579 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thread Size - Metric | M2.5 |
| Thread Size - Imperial | - |
| Screw Length | 12mm |
| Fastener Material | Carbon Steel |
| Fastener Plating | Zinc |
| Screw Head Style | Pan Head Pozidriv |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP006579 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












