MULTICOMP PP001461 Sleeving, Insulating, 50 m, 164 ft, 9 mm, Fibreglass / Silicone, White
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Insulating |
| Length - Metric | 50m |
| Length - Imperial | 164ft |
| Internal Diameter | 9mm |
| Sleeving Material | Fibreglass / Silicone |
| Sleeving Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | PP001461 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP PP001461 Sleeving, Insulating, 50 m, 164 ft, 9 mm, Fibreglass / Silicone, White
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Insulating |
| Length - Metric | 50m |
| Length - Imperial | 164ft |
| Internal Diameter | 9mm |
| Sleeving Material | Fibreglass / Silicone |
| Sleeving Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | PP001461 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Insulating |
| Length - Metric | 50m |
| Length - Imperial | 164ft |
| Internal Diameter | 9mm |
| Sleeving Material | Fibreglass / Silicone |
| Sleeving Colour | White |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | PP001461 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











