MULTICOMP MCTA120/12 Toroidal Transformer, 120 VA, 2 x 12V, 5 A, Panel, MCTA Series
- Power rating ranges from 15VA to 1000VA
- Secondary voltages ranges from 2 x 6VAC to 2 x 55VAC
- 100% electrical and flash tested
Product details
| Power Rating | 120VA |
| Transformer Mounting | Panel |
| Secondary Current Nom | 5A |
| Product Range | MCTA Series |
| Secondary Voltages | 2 x 12V |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTA120/12 |
| Drawing EN |
$18.21MULTICOMP MCTA120/12 Toroidal Transformer, 120 VA, 2 x 12V, 5 A, Panel, MCTA Series
Product details
| Power Rating | 120VA |
| Secondary Current Nom | 5A |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTA120/12 |
Description
| Secondary Current Nom | 5A |