MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA
HomeStore
This is a Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA product from MULTICOMP with the model number MCRV3AF-10R-V-B
Product details
Switching Current 25mA
Switching Voltage 24VDC
Switch Mounting Through Hole
Actuator Level Flushed
Product Range -
Switch Construction -
No. of Switch Positions 10 Position
Output Code BCD
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRV3AF-10R-V-B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Switching Current 25mA
Switching Voltage 24VDC
Switch Mounting Through Hole
Actuator Level Flushed
Product Range -
Switch Construction -
Output Code BCD
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRV3AF-10R-V-B
Description
Switching Current 25mA
Switching Voltage 24VDC
Part Number MCRV3AF-10R-V-B
MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA | Tanotis