
MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA
MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA
Product details
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Actuator Level | Flushed |
| Product Range | - |
| Switch Construction | - |
| No. of Switch Positions | 10 Position |
| Output Code | BCD |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRV3AF-10R-V-B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.66
-70%$3.66
$1.10MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA
Product details
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Actuator Level | Flushed |
| Product Range | - |
| Switch Construction | - |
| No. of Switch Positions | 10 Position |
| Output Code | BCD |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRV3AF-10R-V-B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Actuator Level | Flushed |
| Product Range | - |
| Switch Construction | - |
| No. of Switch Positions | 10 Position |
| Output Code | BCD |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRV3AF-10R-V-B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









