MULTICOMP MCMF0W2FF2001A10 METAL FILM RESISTOR, 20 OHM, 500mW, 1%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 20 OHM, 500mW, 1% product from MULTICOMP with the model number MCMF0W2FF2001A10
Product details
Resistance 2kohm
Voltage Rating 350V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Ceramic
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W2FF2001A10
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 2kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Ceramic
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF0W2FF2001A10
Description
Resistance 2kohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number MCMF0W2FF2001A10
MULTICOMP MCMF0W2FF2001A10 METAL FILM RESISTOR, 20 OHM, 500mW, 1% | Tanotis