MULTICOMP MCCFR0W4J0473A50 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 250mW, 5%
Product details
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 250V |
| Resistor Case Style | Axial Leaded |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | MCCFR0W4J Series |
| Resistor Element Type | Carbon Film |
| Temperature Coefficient | -450ppm/°C |
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCFR0W4J0473A50 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
$0.05MULTICOMP MCCFR0W4J0473A50 CARBON FILM RESISTOR, 47KOHM, 250mW, 5%
Product details
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 250V |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | MULTICOMP |
Description
| Resistance | 47kohm |
| Voltage Rating | 250V |
| Power Rating | 250mW |