MULTICOMP MCCFR02SJ0681A19 CARBON FILM RESISTOR, 680 OHM, 2W, 5%
HomeStore
This is a CARBON FILM RESISTOR, 680 OHM, 2W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCCFR02SJ0681A19
Product details
Resistance 680ohm
Voltage Rating 350V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCCFR0SJ0xxxA19 Series
Resistor Element Type Carbon Film
Temperature Coefficient -450ppm/°C
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR02SJ0681A19
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Resistance 680ohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Brand MULTICOMP
Part Number MCCFR02SJ0681A19
Description
Resistance 680ohm
Voltage Rating 350V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCCFR02SJ0681A19
MULTICOMP MCCFR02SJ0681A19 CARBON FILM RESISTOR, 680 OHM, 2W, 5% | Tanotis