
MULTICOMP MC001536 POWER ENTRY, PLUG, 10A, 250VAC, QC
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | - |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001536 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.36
-70%$4.36
$1.31MULTICOMP MC001536 POWER ENTRY, PLUG, 10A, 250VAC, QC
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | - |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001536 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | - |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001536 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












