
MULTICOMP 37-01M-6-TGG RF / Coaxial Connector, MMCX Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, RG178, Beryllium Copper
MULTICOMP 37-01M-6-TGG RF / Coaxial Connector, MMCX Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, RG178, Beryllium Copper
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | MMCX Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG178 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 6GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 37-01M-6-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP 37-01M-6-TGG RF / Coaxial Connector, MMCX Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, RG178, Beryllium Copper
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | MMCX Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG178 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 6GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 37-01M-6-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | MMCX Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG178 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 6GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 37-01M-6-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









