
MULTICOMP 19-03F-4-TGG RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, Essex 621715, RG58
MULTICOMP 19-03F-4-TGG RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, Essex 621715, RG58
- Brass crimp ferrule
Applications
RF Communications
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | Essex 621715, RG58 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 19-03F-4-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP 19-03F-4-TGG RF / Coaxial Connector, SMA Coaxial, Straight Plug, Crimp, 50 ohm, Essex 621715, RG58
- Brass crimp ferrule
Applications
RF Communications
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | Essex 621715, RG58 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 19-03F-4-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Brass crimp ferrule
Applications
RF Communications
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | Essex 621715, RG58 |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 19-03F-4-TGG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









