
MULTICOMP 1532 RF / Coaxial Connector, UHF Coaxial, Straight Plug, Crimp
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | UHF Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG58/U, RG58A/U, RG58C/U, RG141/U, RG141A/U |
| Impedance | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 300MHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 1532 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP 1532 RF / Coaxial Connector, UHF Coaxial, Straight Plug, Crimp
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | UHF Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG58/U, RG58A/U, RG58C/U, RG141/U, RG141A/U |
| Impedance | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 300MHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 1532 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Silver Plated Contacts |
| Connector Type | UHF Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG58/U, RG58A/U, RG58C/U, RG141/U, RG141A/U |
| Impedance | - |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 300MHz |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 1532 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









