
MOLEX 79758-1008 Cable Assembly, Crimp Socket, Crimp Socket, 5.9 ", 150 mm, Black, DuraClik 79758 Series
MOLEX 79758-1008 Cable Assembly, Crimp Socket, Crimp Socket, 5.9 ", 150 mm, Black, DuraClik 79758 Series
Product details
| Connector Type A | Crimp Socket |
| Connector Type B | Crimp Socket |
| Cable Length - Imperial | 5.9" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | DuraClik 79758 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 79758-1008 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MOLEX 79758-1008 Cable Assembly, Crimp Socket, Crimp Socket, 5.9 ", 150 mm, Black, DuraClik 79758 Series
Product details
| Connector Type A | Crimp Socket |
| Connector Type B | Crimp Socket |
| Cable Length - Imperial | 5.9" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | DuraClik 79758 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 79758-1008 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | Crimp Socket |
| Connector Type B | Crimp Socket |
| Cable Length - Imperial | 5.9" |
| Cable Length - Metric | 150mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | DuraClik 79758 Series |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 79758-1008 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
