
MOFLASH SIGNALLING AE30M-FT-02 Audio Signal Indicator, Industrial, Low Frequency, 90dB, 450Hz, 28VDC, 25mA, IP34, 35mm Ext. Depth
MOFLASH SIGNALLING AE30M-FT-02 Audio Signal Indicator, Industrial, Low Frequency, 90dB, 450Hz, 28VDC, 25mA, IP34, 35mm Ext. Depth
Product details
| Tones | Low Frequency |
| Supply Voltage V AC | - |
| Supply Voltage V DC | 28V |
| Sound Level SPL | 90dB |
| External Depth | 35mm |
| IP / NEMA Rating | IP34 |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| Resonant Frequency | 450Hz |
| Current Consumption | 25mA |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | AE30M-FT-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $22.53
-70%$22.53
$6.76MOFLASH SIGNALLING AE30M-FT-02 Audio Signal Indicator, Industrial, Low Frequency, 90dB, 450Hz, 28VDC, 25mA, IP34, 35mm Ext. Depth
Product details
| Tones | Low Frequency |
| Supply Voltage V AC | - |
| Supply Voltage V DC | 28V |
| Sound Level SPL | 90dB |
| External Depth | 35mm |
| IP / NEMA Rating | IP34 |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| Resonant Frequency | 450Hz |
| Current Consumption | 25mA |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | AE30M-FT-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Tones | Low Frequency |
| Supply Voltage V AC | - |
| Supply Voltage V DC | 28V |
| Sound Level SPL | 90dB |
| External Depth | 35mm |
| IP / NEMA Rating | IP34 |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 60°C |
| Resonant Frequency | 450Hz |
| Current Consumption | 25mA |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MOFLASH SIGNALLING |
| Part Number | AE30M-FT-02 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







