Midas MDOB096016AV-WI Graphic Oled 96 x 16 Pixels White on Black 3V I2C 33mm 10mm -40 °C
Midas MDOB096016AV-WI Graphic Oled 96 x 16 Pixels White on Black 3V I2C 33mm 10mm -40 °C
Product details
| Resolution | 96 x 16 Pixels |
| Display Appearance | White on Black |
| Logic Voltage | 3V |
| Interface Type | I2C |
| Module Size | 33mm x 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 80°C |
| Display Construction | COB |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MDOB096016AV-WI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $10.64
-70%$10.64
$3.19Midas MDOB096016AV-WI Graphic Oled 96 x 16 Pixels White on Black 3V I2C 33mm 10mm -40 °C
Product details
| Resolution | 96 x 16 Pixels |
| Display Appearance | White on Black |
| Logic Voltage | 3V |
| Interface Type | I2C |
| Module Size | 33mm x 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 80°C |
| Display Construction | COB |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MDOB096016AV-WI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resolution | 96 x 16 Pixels |
| Display Appearance | White on Black |
| Logic Voltage | 3V |
| Interface Type | I2C |
| Module Size | 33mm x 10mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 80°C |
| Display Construction | COB |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MDOB096016AV-WI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










