
MIDAS MCOT128128AZ-RGBM Graphic OLED, 128 x 128, RGB, 2.8V, Parallel, SPI, 33.8mm x 34mm, -30 °C
MIDAS MCOT128128AZ-RGBM Graphic OLED, 128 x 128, RGB, 2.8V, Parallel, SPI, 33.8mm x 34mm, -30 °C
Product details
| Resolution | 128 x 128 |
| Display Appearance | RGB |
| Logic Voltage | 2.8V |
| Interface Type | Parallel, SPI |
| Module Size | 33.8mm x 34mm |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Display Construction | TAB |
| Packaging | Each |
| Product Range | MCOT128 Series |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MCOT128128AZ-RGBM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MIDAS MCOT128128AZ-RGBM Graphic OLED, 128 x 128, RGB, 2.8V, Parallel, SPI, 33.8mm x 34mm, -30 °C
Product details
| Resolution | 128 x 128 |
| Display Appearance | RGB |
| Logic Voltage | 2.8V |
| Interface Type | Parallel, SPI |
| Module Size | 33.8mm x 34mm |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Display Construction | TAB |
| Packaging | Each |
| Product Range | MCOT128 Series |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MCOT128128AZ-RGBM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resolution | 128 x 128 |
| Display Appearance | RGB |
| Logic Voltage | 2.8V |
| Interface Type | Parallel, SPI |
| Module Size | 33.8mm x 34mm |
| Operating Temperature Min | -30°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Display Construction | TAB |
| Packaging | Each |
| Product Range | MCOT128 Series |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MIDAS |
| Part Number | MCOT128128AZ-RGBM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










