MICROCHIP PIC32MZ2048EFH100-I/PF 32 Bit Microcontroller, PIC32 Family PIC32MZ EF Series Microcontrollers, PIC32, 32 bit, 200 MHz
Warnings
Product details
| Product Range: PIC32 Family PIC32MZ EF Series Microcontrollers |
| Device Core: PIC32 |
| Data Bus Width: 32 bit |
| Operating Frequency Max: 200MHz |
| Program Memory Size: 2MB |
| No. of Pins: 100Pins |
| IC Case / Package: TQFP |
| No. of I/O's: 78I/O's |
| Interfaces: CAN, I2C, I2S, SPI, UART, USB |
| RAM Memory Size: 512KB |
| ADC Channels: 40Channels |
| ADC Resolution: 12Bit |
| Supply Voltage Min: 2.1V |
| Supply Voltage Max: 3.6V |
| Operating Temperature Min: -40°C |
| Operating Temperature Max: 85°C |
| IC Mounting: Surface Mount |
| MCU Family: PIC32 |
| MCU Series: PIC32MZ EF |
| Qualification: - |
| MSL: - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Part Number | PIC32MZ2048EFH100-I/PF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Warnings
Product details
| Device Core: PIC32 |
| Data Bus Width: 32 bit |
| Program Memory Size: 2MB |
| No. of Pins: 100Pins |
| IC Case / Package: TQFP |
| No. of I/O's: 78I/O's |
| RAM Memory Size: 512KB |
| ADC Channels: 40Channels |
| ADC Resolution: 12Bit |
| Supply Voltage Min: 2.1V |
| Supply Voltage Max: 3.6V |
| IC Mounting: Surface Mount |
| MCU Family: PIC32 |
| MCU Series: PIC32MZ EF |
| Qualification: - |
| MSL: - |
Other details
| Brand | MICROCHIP |
| Quantity | Each |
Description
| No. of Pins: 100Pins |
| Supply Voltage Min: 2.1V |
| Supply Voltage Max: 3.6V |