
MG Chemicals 4900-227G Solder Wire NO Clean 21AWG 227G
Product details
| Flux Type | No Clean |
| External Diameter - Metric | 0.81mm |
| External Diameter - Imperial | 0.032" |
| Melting Temperature | 221°C |
| Weight - Metric | 227g |
| Weight - Imperial | 0.5lb |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 4900-227G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MG Chemicals 4900-227G Solder Wire NO Clean 21AWG 227G
Product details
| Flux Type | No Clean |
| External Diameter - Metric | 0.81mm |
| External Diameter - Imperial | 0.032" |
| Melting Temperature | 221°C |
| Weight - Metric | 227g |
| Weight - Imperial | 0.5lb |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 4900-227G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Flux Type | No Clean |
| External Diameter - Metric | 0.81mm |
| External Diameter - Imperial | 0.032" |
| Melting Temperature | 221°C |
| Weight - Metric | 227g |
| Weight - Imperial | 0.5lb |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MG CHEMICALS |
| Part Number | 4900-227G |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







