
METCAL DFP-CNL3 Desoldering Tip, MFR-HDS Series Desoldering Handpiece, Round, 2.05 mm
Product details
| Tip / Nozzle Style | Round |
| Tip / Nozzle Length | - |
| Tip / Nozzle Width | 2.05mm |
| Product Range | - |
| For Use With | MFR-DSX,-DSI, -SDX and -SDI Systems |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | DFP-CNL3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $117.65
-70%$117.65
$35.30METCAL DFP-CNL3 Desoldering Tip, MFR-HDS Series Desoldering Handpiece, Round, 2.05 mm
Product details
| Tip / Nozzle Style | Round |
| Tip / Nozzle Length | - |
| Tip / Nozzle Width | 2.05mm |
| Product Range | - |
| For Use With | MFR-DSX,-DSI, -SDX and -SDI Systems |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | DFP-CNL3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Tip / Nozzle Style | Round |
| Tip / Nozzle Length | - |
| Tip / Nozzle Width | 2.05mm |
| Product Range | - |
| For Use With | MFR-DSX,-DSI, -SDX and -SDI Systems |
Other details
| Brand | METCAL |
| Part Number | DFP-CNL3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







