
Mentor 3280.1301 3280.1301 Handle Round 5.16 " 131 mm 0.43 11
- 750N Carrying capacity
Industrial
Product details
| External Height - Imperial | 5.16" |
| External Height - Metric | 131mm |
| External Diameter - Imperial | 0.43" |
| External Diameter - Metric | 11mm |
| External Width - Imperial | 0.43" |
| External Width - Metric | 11mm |
| Handle Material | Aluminium |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3280.1301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $23.39
-70%$23.39
$7.02Mentor 3280.1301 3280.1301 Handle Round 5.16 " 131 mm 0.43 11
- 750N Carrying capacity
Industrial
Product details
| External Height - Imperial | 5.16" |
| External Height - Metric | 131mm |
| External Diameter - Imperial | 0.43" |
| External Diameter - Metric | 11mm |
| External Width - Imperial | 0.43" |
| External Width - Metric | 11mm |
| Handle Material | Aluminium |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3280.1301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 750N Carrying capacity
Industrial
Product details
| External Height - Imperial | 5.16" |
| External Height - Metric | 131mm |
| External Diameter - Imperial | 0.43" |
| External Diameter - Metric | 11mm |
| External Width - Imperial | 0.43" |
| External Width - Metric | 11mm |
| Handle Material | Aluminium |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3280.1301 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











