
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX944CSD+ Analogue Comparator, High Speed, 4, 80 ns, 2.7V to 5.5V, SOIC, 14 Pins
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX944CSD+ Analogue Comparator, High Speed, 4, 80 ns, 2.7V to 5.5V, SOIC, 14 Pins
Product details
| Supply Voltage Range | 2.7V to 5.5V |
| Response Time | 80ns |
| IC Output Type | CMOS, TTL |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | SOIC |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Product Range | - |
| No. of Comparators | 4 |
| Comparator Type | High Speed |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| No. of Pins | 14Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX944CSD+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX944CSD+ Analogue Comparator, High Speed, 4, 80 ns, 2.7V to 5.5V, SOIC, 14 Pins
Product details
| Supply Voltage Range | 2.7V to 5.5V |
| Response Time | 80ns |
| IC Output Type | CMOS, TTL |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | SOIC |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Product Range | - |
| No. of Comparators | 4 |
| Comparator Type | High Speed |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| No. of Pins | 14Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX944CSD+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Supply Voltage Range | 2.7V to 5.5V |
| Response Time | 80ns |
| IC Output Type | CMOS, TTL |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Comparator Case Style | SOIC |
| Packaging | Each |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Product Range | - |
| No. of Comparators | 4 |
| Comparator Type | High Speed |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| No. of Pins | 14Pins |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX944CSD+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











