
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX6921AWI+ Display VFD Tube Driver, 20 Output, 76 V Anode, 3 V to 5.5 V, 5 MHz, Serial Interface, WSOIC-28
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX6921AWI+ Display VFD Tube Driver, 20 Output, 76 V Anode, 3 V to 5.5 V, 5 MHz, Serial Interface, WSOIC-28
Product details
| No. of Segments | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Driver Case Style | WSOIC |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Interface Type | Serial |
| No. of Pins | 28Pins |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Packaging | Each |
| No. of Digits | - |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6921AWI+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX6921AWI+ Display VFD Tube Driver, 20 Output, 76 V Anode, 3 V to 5.5 V, 5 MHz, Serial Interface, WSOIC-28
Product details
| No. of Segments | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Driver Case Style | WSOIC |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Interface Type | Serial |
| No. of Pins | 28Pins |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Packaging | Each |
| No. of Digits | - |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6921AWI+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Segments | - |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Driver Case Style | WSOIC |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Interface Type | Serial |
| No. of Pins | 28Pins |
| Product Range | - |
| Supply Voltage Min | 3V |
| Packaging | Each |
| No. of Digits | - |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX6921AWI+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.