
Lprs ERIC-LORA Security Alarm Module OOK Gfsk 500Kbps 928MHz -137dBm 2.5V to 5.5V RS232 Serial Uart
Lprs ERIC-LORA Security Alarm Module OOK Gfsk 500Kbps 928MHz -137dBm 2.5V to 5.5V RS232 Serial Uart
Product details
| RF Modulation | OOK, FSK, GFSK |
| Data Rate Max | 500Kbps |
| Frequency Max | 928MHz |
| Sensitivity dBm | -137dBm |
| Supply Voltage Min | 2.5V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Transmit Power | - |
| Module Interface | RS232, Serial, UART |
| Supply Current | - |
| RF Transceiver Applications | Suburban Security Alarm, Livestock Monitoring, Remote Irrigation Pump, Data Collection & Monitoring |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ERIC-LORA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Original: $49.21
-70%$49.21
$14.76Lprs ERIC-LORA Security Alarm Module OOK Gfsk 500Kbps 928MHz -137dBm 2.5V to 5.5V RS232 Serial Uart
Product details
| RF Modulation | OOK, FSK, GFSK |
| Data Rate Max | 500Kbps |
| Frequency Max | 928MHz |
| Sensitivity dBm | -137dBm |
| Supply Voltage Min | 2.5V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Transmit Power | - |
| Module Interface | RS232, Serial, UART |
| Supply Current | - |
| RF Transceiver Applications | Suburban Security Alarm, Livestock Monitoring, Remote Irrigation Pump, Data Collection & Monitoring |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ERIC-LORA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| RF Modulation | OOK, FSK, GFSK |
| Data Rate Max | 500Kbps |
| Frequency Max | 928MHz |
| Sensitivity dBm | -137dBm |
| Supply Voltage Min | 2.5V |
| Supply Voltage Max | 5.5V |
| Transmit Power | - |
| Module Interface | RS232, Serial, UART |
| Supply Current | - |
| RF Transceiver Applications | Suburban Security Alarm, Livestock Monitoring, Remote Irrigation Pump, Data Collection & Monitoring |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | LPRS |
| Part Number | ERIC-LORA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

