
Lorlin PT6434/BMH Rotary Switch 12 Position 1 Pole 30 ° 500 mA 250 V
Product details
| No. of Switch Positions | 12 Position |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Current AC Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Product Range | - |
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Current DC Max | 500mA |
| Contact Voltage DC Max | 250V |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | PT6434/BMH |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Lorlin PT6434/BMH Rotary Switch 12 Position 1 Pole 30 ° 500 mA 250 V
Product details
| No. of Switch Positions | 12 Position |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Current AC Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Product Range | - |
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Current DC Max | 500mA |
| Contact Voltage DC Max | 250V |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | PT6434/BMH |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Switch Positions | 12 Position |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Angle of Throw | 30° |
| Contact Current AC Max | 500mA |
| Contact Voltage AC Max | 250V |
| Product Range | - |
| Illumination | Non Illuminated |
| Contact Current DC Max | 500mA |
| Contact Voltage DC Max | 250V |
Other details
| Brand | LORLIN |
| Part Number | PT6434/BMH |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










