Littelfuse V25S320P TVS Varistor 320 V 420 Ultramov 25S Series 825 Radial Leaded Metal Oxide (MOV)
Product details
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |
| Product Range | UltraMOV 25S Series |
| Clamping Voltage Vc Max | 825V |
| Varistor Case Style | Radial Leaded |
| Varistor Type | Metal Oxide Varistor (MOV) |
| Peak Surge Current @ 8/20µs | 22kA |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Peak Energy (10/1000uS) | - |
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V25S320P |
Product details
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | V25S320P |
| Quantity | Each |
Description
| Voltage Rating VAC | 320V |
| Voltage Rating V DC | 420V |