Littelfuse IXFH170N25X3 Power Mosfet N Channel 250 V 170 A 0.0061 ohm TO-247 Through Hole
HomeStore
  • Low RDS(ON) and QG
  • Low package inductance
  • High power density
  • Easy to mount
  • Space savings
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number IXFH170N25X3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Low RDS(ON) and QG
  • Low package inductance
  • High power density
  • Easy to mount
  • Space savings
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number IXFH170N25X3
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number IXFH170N25X3
Littelfuse IXFH170N25X3 Power Mosfet N Channel 250 V 170 A 0.0061 ohm TO-247 Through Hole | Tanotis