LITTELFUSE 045201.5MRL FUSE, SMD, 1.5A, SLOW BLOW
HomeStore
This is a FUSE, SMD, 1.5A, SLOW BLOW product from LITTELFUSE with the model number 045201.5MRL
Product details
Product Range NANO 452 Series
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Blow Characteristic Time Delay
Fuse Case Style SMD
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 300A
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 045201.5MRL
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range NANO 452 Series
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Blow Characteristic Time Delay
Fuse Case Style SMD
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 045201.5MRL
Description
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 32VDC
Part Number 045201.5MRL
LITTELFUSE 045201.5MRL FUSE, SMD, 1.5A, SLOW BLOW | Tanotis