LITTELFUSE 0312.125HXP FUSE, CARTRIDGE, 125mA, 6.3X32MM FST ACT
Product details
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 125mA |
| Fuse Size Imperial | 1/4" x 1-1/4" |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Product Range | 312 Series |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Fuse Size Metric | 6.3mm x 32mm |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0312.125HXP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$1.59LITTELFUSE 0312.125HXP FUSE, CARTRIDGE, 125mA, 6.3X32MM FST ACT
Product details
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 125mA |
| Product Range | 312 Series |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 0312.125HXP |
| Quantity | Each |
Description
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Current | 125mA |