
Laird TRA6927M3PBN-001 Dome Antenna 1.71GHz to 2.7GHz 2 Vswr 2.9dBi Gain Vertical Polarisation N Connector
Laird TRA6927M3PBN-001 Dome Antenna 1.71GHz to 2.7GHz 2 Vswr 2.9dBi Gain Vertical Polarisation N Connector
Product details
| Antenna Type | Dome |
| Frequency Min | 1.71GHz |
| Frequency Max | 2.7GHz |
| Antenna Mounting | N Connector |
| Gain | 2.9dBi |
| VSWR | 2 |
| Input Power | 100W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Product Range | Phantom Series |
Other details
| Brand | LAIRD |
| Part Number | TRA6927M3PBN-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $93.61
-70%$93.61
$28.08Laird TRA6927M3PBN-001 Dome Antenna 1.71GHz to 2.7GHz 2 Vswr 2.9dBi Gain Vertical Polarisation N Connector
Product details
| Antenna Type | Dome |
| Frequency Min | 1.71GHz |
| Frequency Max | 2.7GHz |
| Antenna Mounting | N Connector |
| Gain | 2.9dBi |
| VSWR | 2 |
| Input Power | 100W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Product Range | Phantom Series |
Other details
| Brand | LAIRD |
| Part Number | TRA6927M3PBN-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Antenna Type | Dome |
| Frequency Min | 1.71GHz |
| Frequency Max | 2.7GHz |
| Antenna Mounting | N Connector |
| Gain | 2.9dBi |
| VSWR | 2 |
| Input Power | 100W |
| Input Impedance | 50ohm |
| Antenna Polarisation | Vertical |
| Product Range | Phantom Series |
Other details
| Brand | LAIRD |
| Part Number | TRA6927M3PBN-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












