
KEYSTONE 4908 TERMINAL, MALE DISCONNECT, 0.25IN, THOUGH HOLE
Product details
| Tab Size - Metric | 6.35mm x 0.81mm |
| Tab Size - Imperial | 0.25" x 0.032" |
| Terminal Material | Brass |
| Mounting Hole Dia | 1.3mm |
| Terminal Plating | Tin |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KEYSTONE |
| Part Number | 4908 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.36
-69%$0.36
$0.11KEYSTONE 4908 TERMINAL, MALE DISCONNECT, 0.25IN, THOUGH HOLE
Product details
| Tab Size - Metric | 6.35mm x 0.81mm |
| Tab Size - Imperial | 0.25" x 0.032" |
| Terminal Material | Brass |
| Mounting Hole Dia | 1.3mm |
| Terminal Plating | Tin |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KEYSTONE |
| Part Number | 4908 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Tab Size - Metric | 6.35mm x 0.81mm |
| Tab Size - Imperial | 0.25" x 0.032" |
| Terminal Material | Brass |
| Mounting Hole Dia | 1.3mm |
| Terminal Plating | Tin |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KEYSTONE |
| Part Number | 4908 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










