IXYS SEMICONDUCTOR VUO36-16NO8 Bridge Rectifier, Three Phase, 1.6 kV, 35 A, Module, 5 Pins, 1.7 V
HomeStore
  • Very low leakage current
  • Easy to mount with one screw
  • 0.76V Threshold voltage
  • 9.1mΩ Slope resistance
  • 17W at 25°C Total power dissipation
  • 18pF at 400V/1MHz Junction capacitance
Applications
Mains Rectification
Product details
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number VUO36-16NO8
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
IXYS SEMICONDUCTOR VUO36-16NO8 Bridge Rectifier, Three Phase, 1.6 kV, 35 A, Module, 5 Pins, 1.7 V - Image 2
  • Very low leakage current
  • Easy to mount with one screw
  • 0.76V Threshold voltage
  • 9.1mΩ Slope resistance
Applications
Mains Rectification
Product details
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number VUO36-16NO8
Description
  • 0.76V Threshold voltage
  • 9.1mΩ Slope resistance
Part Number VUO36-16NO8
IXYS SEMICONDUCTOR VUO36-16NO8 Bridge Rectifier, Three Phase, 1.6 kV, 35 A, Module, 5 Pins, 1.7 V | Tanotis