INFINEON CY7C64215-28PVXCT USB Interface, USB Device Controller, USB 2.0, 3 V, 5.25 V, SSOP, 28 Pins SP005641879, CY7C64215-28PVXCT
HomeStore
Warnings
Product details
USB IC Type: USB Device Controller
USB Standard: USB 2.0
Supply Voltage Min: 3V
Supply Voltage Max: 5.25V
IC Case / Package: SSOP
No. of Pins: 28Pins
Data Rate: 12Mbps
No. of Ports: 8Ports
Operating Temperature Min: 0°C
Operating Temperature Max: 70°C
Product Range: -
Qualification: -
Other details
Brand INFINEON
Part Number CY7C64215-28PVXCT
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Warnings
Product details
USB Standard: USB 2.0
Supply Voltage Min: 3V
Supply Voltage Max: 5.25V
IC Case / Package: SSOP
No. of Pins: 28Pins
Data Rate: 12Mbps
No. of Ports: 8Ports
Operating Temperature Min: 0°C
Product Range: -
Qualification: -
Other details
Brand INFINEON
Part Number CY7C64215-28PVXCT
Description
Supply Voltage Min: 3V
Supply Voltage Max: 5.25V
No. of Pins: 28Pins
Operating Temperature Min: 0°C
Part Number CY7C64215-28PVXCT
INFINEON CY7C64215-28PVXCT USB Interface, USB Device Controller, USB 2.0, 3 V, 5.25 V, SSOP, 28 Pins SP005641879, CY7C64215-28PVXCT | Tanotis