HIROSE(HRS) DF40C-80DS-0.4V(51) DF40C-80DS-0.4V(51) Mezzanine Connector Receptacle 0.4 mm 2 Rows 80 Contacts Surface Mount Phosphor Bronze
- 0.3A Rated current
- 30VAC/DC Rated voltage
- 5Gbps Transmission rate
- 90mR Maximum contact resistance
- 100V Maximum withstanding voltage
- 30 Mating/unmating cycles
Industrial
Other details
| Brand | HIROSE(HRS) |
| Part Number | DF40C-80DS-0.4V(51) |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
- 0.3A Rated current
- 30VAC/DC Rated voltage
- 5Gbps Transmission rate
- 30 Mating/unmating cycles
Industrial
Other details
| Brand | HIROSE(HRS) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description
- 0.3A Rated current