HIROSE / HRS UFL-2LPA-088Y2T-A-500 RF / Coaxial Cable Assembly, 18GHz, 90° U.FL Plug to 90° U.FL Plug, 1.37mm, 50 ohm, 19.68 ", 500 mm
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Connector to Connector
90° U.FL Plug to 90° U.FL Plug
Open menu
Impedance
50ohm
Cable Length - Metric
500mm
Open menu
Product Range
U.FL Series
Find similar products
Coaxial Cable Type
1.37mm
Cable Length - Imperial
19.68"
Jacket Colour
Black
SVHC
To Be Advised
Other details
Brand HIROSE / HRS
Part Number UFL-2LPA-088Y2T-A-500
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Connector to Connector
90° U.FL Plug to 90° U.FL Plug
Impedance
50ohm
Cable Length - Metric
500mm
Product Range
U.FL Series
Coaxial Cable Type
1.37mm
Cable Length - Imperial
19.68"
Jacket Colour
Black
SVHC
To Be Advised
Other details
Brand HIROSE / HRS
50ohm
500mm
1.37mm
19.68"
HIROSE / HRS UFL-2LPA-088Y2T-A-500 RF / Coaxial Cable Assembly, 18GHz, 90° U.FL Plug to 90° U.FL Plug, 1.37mm, 50 ohm, 19.68 ", 500 mm | Tanotis