HELLERMANNTYTON TULT4.8-1.6 YE K110MT Heat Shrink Tubing, 4.8 mm, 0.189 ", 3:1, Yellow, 360.892 ft, 110 m
HomeStore
This is a Heat Shrink Tubing, 4.8 mm, 0.189 ", 3:1, Yellow, 360.892 ft, 110 m product from HELLERMANNTYTON with the model number TULT4.8-1.6 YE K110MT
Product details
I.D. Supplied - Metric 4.8mm
I.D. Supplied - Imperial 0.189"
Shrink Ratio 3:1
Shrink Tubing / Boot Colour Yellow
Length - Imperial 360.892ft
Length - Metric 110m
I.D. Recovered Max - Metric 1.6mm
I.D. Recovered Max - Imperial 0.063"
Shrink Tubing / Boot Material Crosslinked PO (Polyolefin)
Product Range TULT Series
Other details
Brand HELLERMANNTYTON
Part Number TULT4.8-1.6 YE K110MT
Quantity Each
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
I.D. Supplied - Metric 4.8mm
Shrink Ratio 3:1
Length - Imperial 360.892ft
Length - Metric 110m
Product Range TULT Series
Other details
Brand HELLERMANNTYTON
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
I.D. Supplied - Metric 4.8mm
HELLERMANNTYTON TULT4.8-1.6 YE K110MT Heat Shrink Tubing, 4.8 mm, 0.189 ", 3:1, Yellow, 360.892 ft, 110 m | Tanotis