GUARDIAN ELECTRIC TP12X19-I-24D SOLENOID, CYLINDRICAL PUSH, INTERMITTENT
HomeStore
Product details
Coil Voltage 24VDC
Coil Resistance 22.1ohm
Holding Force - Metric 45.316N
Solenoid Duty Cycle Intermittent
Product Range -
Coil Power Continuous 27.4W
Solenoid Operation Push
Other details
Brand GUARDIAN ELECTRIC
Part Number TP12X19-I-24D
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Coil Voltage 24VDC
Coil Resistance 22.1ohm
Holding Force - Metric 45.316N
Product Range -
Coil Power Continuous 27.4W
Solenoid Operation Push
Other details
Brand GUARDIAN ELECTRIC
Part Number TP12X19-I-24D
Coil Voltage 24VDC
Coil Resistance 22.1ohm
Coil Power Continuous 27.4W