EPCOS B82141A1473J000 RF Choke, B82141A SBC Series, 47 µH, 200 mA, 2.4 ohm, ± 5%, 7.7 MHz
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Product Range
B82141A SBC Series
DC Current Rating
200mA
Open menu
Inductance Tolerance
± 5%
Open menu
SVHC
Lead (21-Jan-2025)
Find similar products
Inductance
47µH
DC Resistance Max
2.4ohm
Self Resonant Frequency
7.7MHz
Other details
Brand EPCOS
Part Number B82141A1473J000
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Product Range
B82141A SBC Series
DC Current Rating
200mA
Inductance Tolerance
± 5%
SVHC
Lead (21-Jan-2025)
Inductance
47µH
DC Resistance Max
2.4ohm
Self Resonant Frequency
7.7MHz
Other details
Brand EPCOS
Part Number B82141A1473J000
200mA
± 5%
47µH
2.4ohm
7.7MHz
Part Number B82141A1473J000
EPCOS B82141A1473J000 RF Choke, B82141A SBC Series, 47 µH, 200 mA, 2.4 ohm, ± 5%, 7.7 MHz | Tanotis