Digi International XB3-24Z8ST-J XB3-24Z8ST-J Zigbee Module Xbee 3 2.4 GHz 3.0 SMA Ant TH MT 2.1 V to 3.6
HomeStore
  • Digi XBee 3 Zigbee 3.0 module
  • Silicon Labs EFR32MG SoC
  • RF 250Kbps, serial up to 1Mbps
  • ISM 2.4GHz band
  • UART, SPI, I2C interface
  • Through hole mounting
  • RPSMA antenna
  • DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum)
  • Supply voltage of 2.1V to 3.6V
Other details
Brand DIGI INTERNATIONAL
Part Number XB3-24Z8ST-J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Digi International XB3-24Z8ST-J XB3-24Z8ST-J Zigbee Module Xbee 3 2.4 GHz 3.0 SMA Ant TH MT 2.1 V to 3.6 - Image 2
Digi International XB3-24Z8ST-J XB3-24Z8ST-J Zigbee Module Xbee 3 2.4 GHz 3.0 SMA Ant TH MT 2.1 V to 3.6 - Image 3
  • Silicon Labs EFR32MG SoC
  • ISM 2.4GHz band
  • UART, SPI, I2C interface
  • Through hole mounting
  • RPSMA antenna
Other details
Brand DIGI INTERNATIONAL
Part Number XB3-24Z8ST-J
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • ISM 2.4GHz band
Part Number XB3-24Z8ST-J
Digi International XB3-24Z8ST-J XB3-24Z8ST-J Zigbee Module Xbee 3 2.4 GHz 3.0 SMA Ant TH MT 2.1 V to 3.6 | Tanotis