Deutsch - TE Connectivity HDP26-24-23SE-L017 Automotive Connector Housing HDP20 Series Plug 23 Ways AMP Size 16 Socket Contacts
Product details
| Product Range | HDP20 Series |
| Gender | Plug |
| No. of Positions | 23Ways |
| For Use With | AMP HDP20 Series Size 16 Socket Contacts |
| Connector Body Material | Nylon (Polyamide), Glass Filled Body |
| IP Rating | IP67, IP68 |
| Voltage Rating | 250VDC |
| Current Rating | 13A |
Other details
| Brand | DEUTSCH - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | HDP26-24-23SE-L017 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
Product details
| Gender | Plug |
| No. of Positions | 23Ways |
| IP Rating | IP67, IP68 |
| Voltage Rating | 250VDC |
| Current Rating | 13A |
Other details
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
Description
| No. of Positions | 23Ways |
| Voltage Rating | 250VDC |
| Current Rating | 13A |