COILCRAFT XAL1510-153MEB Surface Mount Power Inductor, XAL1510 Series, 15 µH, 18 A, 23 A, Shielded, 0.0124 ohm
Product details
| Power Inductor Case | 16.2mm x 15.2mm x 10mm |
| DC Resistance Max | 0.0124ohm |
| Saturation Current (Isat) | 23A |
| Packaging | Cut Tape |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | XAL1510 Series |
| RMS Current (Irms) | 18A |
| Inductance | 15µH |
| Inductor Construction | Shielded |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
| Part Number | XAL1510-153MEB |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Packaging | Cut Tape |
| RMS Current (Irms) | 18A |
| Inductance | 15µH |
Other details
| Brand | COILCRAFT |
Description
| RMS Current (Irms) | 18A |
| Inductance | 15µH |