CH PRODUCTS HFX36R12-75 JOYSTICK, 3 AXIS
Product details
| No. of Axes | 3 |
| Supply Voltage Max | 5V |
| Centre Voltage | 2.5V |
| No. of Switch Positions | - |
| Supply Current | 12mA |
| Contact Current AC Max | - |
| Contact Voltage AC Max | - |
| Switch Terminals | Screw |
| Handle Style | Lever |
| Lever Travel | ± 18° |
| Rotation Electrical Angle | 18° |
| Product Range | HFX Series |
Other details
| Brand | CH PRODUCTS |
| Part Number | HFX36R12-75 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| No. of Axes | 3 |
| Supply Voltage Max | 5V |
| Centre Voltage | 2.5V |
| Supply Current | 12mA |
| Contact Current AC Max | - |
| Contact Voltage AC Max | - |
| Switch Terminals | Screw |
| Handle Style | Lever |
| Lever Travel | ± 18° |
| Product Range | HFX Series |
Other details
| Brand | CH PRODUCTS |
| Part Number | HFX36R12-75 |
| Quantity | Each |
Description
| Supply Voltage Max | 5V |
| Centre Voltage | 2.5V |
| Supply Current | 12mA |